Q-parts.sk – zvýšenie konverzií o 196% vďaka Google Shopping

O spoločnosti

Spoločnosť zaoberajúca sa predajom náhradných dielov na osobné, nákladné a vojenské vozidlá. Klient nás kontaktoval s jasnou požiadavkou: „Mám záujem o zmysluplnú reklamu, ktorá nám prinesie nových zákazníkov a zvýši náš obrat.

Začiatok spolupráce

Pre e-shop, ktorý má vyše 90 tisíc produktov sme zvolili ako navhodnejšií typ kampane Google Shopping (Nákupy Google). V úvode sme klientovi asistovali pri vytvorení účtu Google Merchant Center, ktorý je potrebný pre spustenie Google Nákupov. Po udelení prístupu v účte sme zabezpečili všetky potrebné nastavenia:

  • Vytvorenie informačného kanála na základ XML feedu
  • Overenie a nárokovanie webovej adresy
  • Prepojenie Merchant Center s Google Ads

Zároveň sme v účte Google Analytics aktivovali sledovanie elektronického obchodu a nastavili meranie konverzií v Google Ads, aby bolo možné správne vyhodnocovať výsledky reklám.

Spustenie Google nákupov

V úvode sme aktivovali štandardné Google Nákupy. Nastavili manuálnu maximálnu ponúkanú cenu za kliknutie a vytvorili niekoľko reklamných skupín na základe druhu produktov.

Po nazbieraní dostatočného počtu dát a konverzií sme približne po 2 mesiacoch aktivovali Inteligentné Google Nákupy. Tento typ kampane v sebe zahŕňa okrem reklamy vo vyhľadávaní aj remarketingové reklamy v obsahovej sieti, na Youtube a v Gmail. Ponúkanie cien je automatické s cieľom maximalizovať hodnotu konverzií.

Vývoj zvýšenia transakcií vďaka Google Nákupom v priebehu šiestich mesiacov:

Pozitívne výsledky Inteligentných nákupov sa prejavili prakticky okamžite. Automatizované ponúkanie cien Google funguje naozaj dobre čo sa nám osvedčilo pri viacerých klientoch. Samozrejme je potrebné mať nazbierané dostatočné množstvo dát a konverzií pred tým ako všetko necháme na strojové učenie Google.

Transakcie získané vďaka Google Nákupom tvoria 39% z celkového počtu transakcií:

Návratnosť z investície za obdobie šiestich mesiacov je stabilná na vysokej úrovni 3 178%.
Inteligentné Google Nákupy optimalizujeme pravidelným vylučovaním produktov zo zobrazovania, ktoré zaznamenávajú vysoký počet kliknutí ale žiadne konverzie

%

Zvýšenie konverzií

%

Návratnosť z investície ROAS 3178%

%

Tvoria transakcie z Google Nákupov

KONZULTÁCIA ONLINE MARKETINGU S EXPERTOM ZADARMO

Zistite ako môže vaše podnikanie rásť s využitím špičkového digitálneho marketingu.

Nezáväzná, 30 minútová konzultácia digitálneho marketingu.
Nestrácajte zákazníkov, kliknite na tlačidlo a naplánujte hovor ešte dnes

Komu pomáhame

E-shop Zdenkatri.sk má pestrú ponuku produktov pre deti. Zabezpečili sme prepojenie s predajcom Mall.sk a Heurekou. Cez systém Mergado sme upravili názvy kategórií.

E-shop, ktorý ponúka LED osvetlenie, moderné zásuvky a vypínače. Nastavili sme dynamický remarketing a spustili A/B testovanie. Výsledkom bola návratnosť investície 1300%
Firma Eko-Profit poskytujete komplexné služby v oblasti účtovníctva a mzdovej agendy. Vďaka personalizovanej Google reklame úspešne získava nových klientov z celého Slovenska.
Elektronický obchod s fintess príslušenstvom. V priebehu troch mesiacov sme novou štruktúrou Google textových kampaní a Google nákupov dosiahli zvýšenie počtu objednávok až o 290%.

Špičkové
know-how

Google parner

Digitálna agentúra StartupMarketing je certifikovaným partnerom Googlu. Dokazuje to, že vytvárame a spravujeme reklamné kampane, ktoré podporujú rast e-shopov a firiem.

Heureka Partner

Online marketingová agentúra StartupMarketing je držiteľom odborného certifikátu Heureky a má vytvorené partnerstvá s poskytovateľmi e-shopových riešení.

Heureka Partner

Online marketingová agentúra StartupMarketing je držiteľom odborného certifikátu Heureky a má vytvorené partnerstvá s poskytovateľmi e-shopových riešení.